WARUNKI ZAKUPU

 

FORMA ZAKUPÓW

 

Zakupów za pośrednictwem naszej strony KARTONOWA.PL można dokonać na jeden z trzech sposobów:

1. Pisemnie, wysyłając wiadomość e-mail z zamówieniem na adres: biuro@kartonowa.pl,

2. Telefonicznie dzwoniąć pod nasz numer 781 271 987,

3. Z pomocą sklepu internetowego kartonowa.pl.

W zamówieniu mailowym lub telefonicznym należy podać następujące informacje:

- numer katalogowy (i ewentualnie nazwę) wybranych produktów oraz ich ilość,

- formę płatności (przelew lub "za pobraniem"),

- dane zamawiającego, czyli imię, nazwisko i dokładny adres do wysyłki.

Po przesłaniu zamówienia (e-mail) należy zaczekać na wiadomość zwrotną, która powinna nadejść w ciągu 24 godzin. W e-mailu zwrotnym otrzymasz potwierdzenie przyjęcia zamówienia do realizacji, w którym znajdą się szczegóły zamówienia, w tym dostępność produktów, koszty wysyłki, całkowita wartość zamówienia i numer rachunku bankowego do wpłat. Kolejną wiadomość mailową otrzymasz po dokonaniu wpłaty (wpłynięciu należności na rachunek wydawcy) z informacją o wysyłce zamówienia. Uwaga: proszę nie dokonywać wpłat przed otrzymaniem mailowego potwierdzenia zamówienia, w przeciwnym wypadku może być one nie zrealizowane z powodu niedostępności danego produktu, błędów lub braku danych adresowych bądź błędnie wyliczonej kwoty kosztów wysyłki.

W przypadku zamówień w e-sklepie postępujemy zgodnie z zawartą tam procedurą. Uwagę należy zwrócić między innymi na liczbę zamawianych produktów oraz znajdujące się w formularzu zamówienia koszty wysyłki i dane teleadresowe (w tym adres e-mail) zamawiającego. Po wysłaniu zamówienia należy zaczekać na wiadomość e-mail (do 24h), w której otrzymasz potwierdzenie zamówienia, jego szczegóły i numer rachunku bankowego do wpłat. Kolejną wiadomość otrzymasz po dokonaniu wpłaty. Będzie ona zawierała informacje o wysyłce zamówionych produktów. Podobnie jak w przypadku bezpośrednich zamówień mailowych z wpłatą należności należy zaczekać na wiadomość potwierdzającą przyjęcie zamówienia.

 

FORMA PŁATNOŚCI

 

Dostępne są dwie formy płatności:

1. Przelew bankowy na rachunek wydawcy (przedpłata),

2. "Za pobraniem", płatna przy odbiorze.

 

OPERATORZY USŁUG POCZTOWYCH

 

Wszystkie zamówienia są realizowane za pośrednictwem jednego z trzech (do wyboru) operatorów pocztowych:

1. POCZTA POLSKA. Przesyłki w zależności od wagi i gabarytu nadawane są na adres Odbiorcy jako list polecony priorytetowy, usługa PACZKA+ lub POCZTEX 48. Czas dostawy wynosi zazwyczaj od 1 do 2 dni roboczych od momentu nadania.

2. INPOST PACZKOMATY. Przesyłki są nadawane do wybranego przez Kupującego paczkomatu. Czas dostawy wynosi zazwyczaj od 1 do 2 dni od momentu nadania. Czas odbioru z paczkomatu to tylko 2 dni (48 godzin) od chwili umieszczenia przesyłki w paczkomacie odbiorczym. Wszystkie bieżące informacje na temat odbioru paczki będziesz otrzymywał SMS-em na podany w zamówieniu numer Twojego telefonu komórkowego.

3. ORLEN PACZKA (dawniej PACZKA W RUCHU). To forma usługi pocztowej polegająca na dostarczeniu paczki do wybranego przez Ciebie kiosku RUCH lub punktu partnerskiego. Czas dostawy to około 1-3 dni roboczych od momentu nadania. Odbiór następuje w godzinach pracy "Twojego" kiosku RUCH po otrzymaniu na Twój telefon specjalnego kodu odbioru. Paczka będzie czekać na Ciebie w kiosku przez 3 dni robocze.

* W przypadku dużych (ponadgabarytowych) paczek zmianie może ulec forma wysyłki, o czym zostaniesz poinformowany drogą mail-ową

 

KOSZTY WYSYŁKI

 

Przy płatnościach w formie przelewu bankowego (przedpłata) koszty wysyłki wynoszą (POCZTA POLSKA):

- 10,00 zł przy zamówieniu o wartości do 150,00 zł,

0,00 zł przy zamówieniu o wartości powyżej 150,00 zł.

Przy płatności "za pobraniem" (płatne przy odbiorze) koszty wysyłki wynoszą:

- 17,00 zł 

Dostarczycielem przesyłek jest Poczta Polska. Przy płatności przelewem bankowym wszystkie przesyłki nadawane są jako listy polecone priorytetowe, a w przypadku dużych gabarytowo lub wagowo zamówień jako usługa PACZKA+ lub POCZTEX 48. Przy płatnościach "za pobraniem" przesyłki nadawane są jako PACZKA+ lub POCZTEX 48.

Istnieje możliwość odbioru przesyłki w paczkomacie INPOST (przedpłata przelewem). W takim przypadku opłaty wynoszą:

- 11,00 zł przy zamówieniu o wartości do 150,00 zł,

- 0,00 zł przy zamówieniu o wartości powyżej 150,00 zł.

Przesyłkę można także odebrać w kiosku RUCH-u (przedpłata przelewem). Wówczas jest nadawana jako ORLEN PACZKA. W takim przypadku opłata wynosi:

- 8,40 zł przy zamówieniu o wartości do 150,00 zł,

- 0,00 zł przy zamówieniu o wartości powyżej 150,00 zł.  

Cennik obowiązuje od 7 września 2020 roku.

 

RACHUNEK BANKOWY WYDAWCY

 

Dane rachunku bankowego wydawcy do wpłat:

Wydawnictwo Profile Paweł Mistewicz

nr: 32 1240 1040 1111 0010 1234 5174

 

POZOSTAŁE INFORMACJE

 

Przesyłki dostarczane są na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Wszelkie reklamacje dotyczące zamówień proszę składać drogą mailową na adres: biuro@kartonowa.pl lub telefonicznie pod numerem 781 271 987.

Na życzenie Kupującego wystawiamy faktury VAT. W takim przypadku podczas składania zamówienia należy podać niezbędne dane do wystawienia faktury. Ceny produktów podane na stronie są cenami brutto i zawierają podatek VAT. Ceny obowiązują do końca 2020 roku, bądź wyczerpania zapasów.