KONKURSY I WYSTAWY

 Konkurs, połączony z wystawą i giełdą modelarską odbędzie się w dniach 5-6 maj 2018 roku w budynku

9-10 czerwca Warszawa        TU  JESTEŚMY 

Warszawski Festiwal Modelarski "Babaryba 2018" odbędzie się w dniach 9-10 czerwca w hali Arena Ursynów przy ul. Pileckiego 122 na warszawskim Ursynowie. W ramach imprezy przeprowadzony będzie Festiwal Modeli Plastikowych oraz Festiwal Modeli Kartonowych. Organizatorami są: IPMS Warszawa, QWKAK oraz DOK Ursynów.

 

7-8 lipca Czarna Białostocka       TU JESTEŚMY 

IV Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych zostanie rozegrany w dniach 7-8 lipca 2018 roku w hali sportowej przy ul. Konopnickiej 7 w Czarnej Białostockiej. Organizatorem konkursu jest Dom Kultury w Czarnej Białostockiej. W czasie trwania imprezy połączonej z obchodami Dni Miasta przewidziano pokazy grupy rekonstrukcyjnej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości - planowany jest udział czołgu Renault FT. 

 

21-22 lipca Chełmża

VII Chełmżyński Festiwal Modelarski odbędzie się w dniach 21-22 lipca w Hali Widowiskowo-Sportowej w Chełmży przy ul. Hallera 17. Impreza jest festiwalem zarówno modeli plastikowych jak i kartonowych.

 

1-2 września Jaworzno

IX Festiwal Modelarski odbędzie się w dniach 1-2 września w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 przy ul. Północnej 9a w Jaworznie. Organizatorami Festiwalu są: Prezydent Miasta Jaworzna, Muzeum Miasta Jaworzna, Światowe Stowarzyszenie Lotników Polskich, Modelarnia Lotnicza w Jaworznie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3. Więcej informacji na temat konkursu w Jaworznie pod adresem: www.sielata.com.pl

 

 

14-16 września Przeciszów     TU JESTEŚMY  

XVIII Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Przeciszowie odbędzie się w dniach 14-16 września 2018 roku w Domu Kultury przy ul. Długiej 6. Organizatorami konkursu są: Urząd Gminy w Przeciszowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Przeciszowie oraz Klub Modelarski "Orzeł". Na konkursie jak co roku obecna będzie również "Kartonowa Kolekcja". Zapraszamy do naszego stoiska.

 

29-30 września Bielsko-Biała

To już trzecia edycja Międzynarodowego Przeglądu Modelarskiego "Poland Model Show" w Bielsku-Białej. Impreza odbędzie się w dniach 29-30 września w budynku ZIAD przy Al. Armii Krajowej 220. Organizatorami przeglądu są Bielska Strefa Modelarska oraz Stowarzyszenie "Strefa Rozwoju Człowieka". Link do strony: Poland Model Show

 

29-30 września Świdnik

Festiwal Modeli Plastikowych i Kartonowych Świdnik 2018 odbędzie się w Galerii Venus usytuowanej przy ul. kard. S. Wyszyńskiego 17. Organizatorami imprezy są:

- Pracownia Modeli Kartonowych pod kierownictwem Andrzeja Galińskiego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku,
- Klub „Małego Modelarza” i Pracownia Modeli Plastikowych pod kierownictwem Andrzeja Misiurskiego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku,
- Zbigniew Zakrzewski,
- Władysław Orzeł.

 

6-7 października Szczecin

VIII Szczeciński Festiwal Modelarski "Paprykarz 2018" odbędzie się 6-7 października w Muzeum Techniki i Motoryzacji przy ul. Niemierzyńskiej 18A.

W ramach festiwalu rozegrane zostaną też części tematyczne w postaci:
- wystawa tematyczna modeli kartonowych " Wojna na froncie zachodnim 1939-1945"
- festiwal tematyczny modeli plastikowych " 100 lecie odzyskania niepodległości" w którym mogą startować modele zawierające się w ramach czasowych I wojny światowej oraz wojny Polsko Bolszewickiej.
- Dodatkowym kryterium oceny prac modelarskich będzie "100lecie Polskiej broni pancernej" z okazji której, wyróżniony specjalną nagrodą zostanie najlepszy model sprzętu pancernego używanego w WP i w barwach WP w ciągu tych 100 lat.

 

13-14 października Ruda Śląska

Tegoroczny VIII Regionalny Konkurs Modeli Kartonowych odbędzie się w dniach 13-14 października w Domu Kultury In-nY przy ul. Oświęcimskiej 87 w Rudzie Śląskiej.